Spamerskie zaproszenia w kalendarzu iCloud’a

Spamerskie zaproszenia w kalendarzu icloud

Spamerskie zaproszenia w kalendarzu iCloud’a.

Spamerskie zaproszenia w kalendarzu iCloud’a dotycząca głównie wyprzedaży. Większość zaproszeń pochodzi z Chin. Dzieje się tak ponieważ do wysłania zaproszenia potrzebny jest tylko adres mailowy. Nie musisz mieć nadawcy w swoich kontaktach, a zaproszenie i tak otrzymasz. Ciężko jest wygrać z tego rodzaju spamem, ale rozwiązań jest kilka.

Pozostaw zaproszenie bez reakcji

Przede wszystkim jeżeli chcesz mieć trochę spokoju nie klikaj w „odrzuć” czy też „może”. Co prawda zaproszenie zniknie z kalendarza, jednak spamerzy dostaną także informację o odrzuceniu, co może skutkować większą ilości spamu. Dasz im znać, że konto jest aktywne.

Zmień ustawienia powiadomień

Przestaw powiadomienia z kalendarza, tak, aby przychodziły na maila, a nie w aplikacji. Pozwoli to dokładniej kontrolować spamerskie zaproszenia. Niestety utrudnia to normalną pracę z kalendarzem. Wszystko będzie przychodziło jako maila. Ustawienia można zmienić po zalogowaniu się na www.icloud.com. Klikamy na kalendarz i wybieramy ikonę w lewym dolnym rogu. Następnie zakładka zaawansowane, radio button przestawiamy na „Wiadomość email do..”.

Wyłączenie kalendarz

Jeżeli w ogólne nie korzystamy z kalendarza, można wyłączyć jego synchronizacje. W ustawieniach icolud w telefonie bądź tablecie przycisk switch przestawiamy na off.

Podsumowanie

Jak widać nie ma prostej ani wygodnej metody na pozbycie się spamerskich zaproszeń. Miejmy nadzieję, że Apple zadziała w tej kwestii i poprawi opcje wysyłania zaproszeń do wydarzeń w kalendarzu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *