Dziury w procesorach Intela, AMD i ARM

W ostatnich dniach na pewno słyszałeś bądź czytałeś o dziurach w procesorach Intela, AMD i ARM, jednak jak to się odnosi dla zwykłych ludzi. Administratorzy serwerów czy wirtualnych maszyn pewnie nie mają już palców:) bądź dopijają koleją kawę, ale nie o tym będzie mową. Co zrobić w przypadku zwykłego peceta w domu, czy telefonu, przecież też ma procesor od któregoś z podatnych producentów.

Aktualizacje

Wgraj wszystkie najświeższe aktualizacje swojego systemu, czy to Windows, Mac OS, Linux. Powinny być już dostępne dla wszystkich. Ponieważ wasz system może zostać zaatakowany poprzez specjalnie przygotowaną stronę zalecam skorzystanie z Google Chrome z włączoną flagą site isolation. Spowoduje to otwarcie każdej karty jako nowy proces. Jest to eksperymentalna wersja i posiada kilka znanych błędów oraz zwiększa zużycie pamięci RAM.

Urządzenia mobilne

Nie zapominajcie o telefonach czy tabletach. Dla iOS jest już dostępna aktualizacja. Podobnie jest dla Nexus i Pixel. W przypadku innych modeli wszystko zależy od producenta sprzętu.

Czy po aktualizacji komputer zwolni

Niestety, ale TAK. Wszystko zależy od wykonywanych operacji, dla jednych będzie to bardziej odczuwalne dla innych mniej.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *